Οι θέσεις πρακτικής AC άνοιξαν!

Οι αιτήσεις για τις θέσεις πρακτικής AC άνοιξαν!

Μπορείς να κάνεις αίτηση μέσω αυτής της φόρμας εδώ .

Διάβασε προσεκτικά τις παρακάτω πληροφορίες πριν κάνεις την αίτηση σου:

•  Τα προγράμματα πρακτικών της  IAESTE αφορούν κυρίως πολυτεχνικές σχολές και σχολές θετικών και οικονομικών επιστημών, καθώς και, λίγο σπανιότερα, παιδαγωγικές σχολές.
  •  Η συγκεκριμένη αίτηση αποτελεί εκδήλωση ενδιαφέροντος. Θα γίνουν κατατάξεις ανά σχολή με βάση ακαδημαϊκά κριτήρια και οι θέσεις θα διανεμηθούν ανάλογα με την διαθεσιμότητα
  • Μπορείς να κάνεις αίτηση ακόμα και αν η βαθμολογία σου δεν είναι πολύ υψηλή, καθώς μπορεί όσοι προηγούνται στην κατάταξη να μη δεχθούν τη θέση και να είσαι ο τυχερός!

Σίγουρα πάντως δεν χάνεις κάτι συμπληρώνοντας τη φόρμα!

Οι αιτήσεις θα μείνουν ανοιχτές μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου 2021 και εκπρόθεσμες αιτήσεις δεν θα γίνονται σε καμία περίπτωση δεκτές.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις θέσεις AC μπορείτε να βρείτε Προγράμματα Πρακτικής και FAQs . Για οποιαδήποτε απορία μπορείτε να μας στείλετε email στο iaestethessaloniki@gmail.com ή μέσω προσωπικού μηνύματος στα social!

Βest of luck!